Garmin fenix6S PRO Glass, Black/Black Band (MAP/Music) Zvětšit

Garmin fenix6S PRO Glass, Black/Black Band (MAP/Music)

 • tvrzené Gorilla Glass sklíčko
 • barevný displej 1,2"
 • hmotnost: 61 g
 • maximální výdrž baterie: 25 hod. (GPS)
 • GPS, GLONASS a GALILEO
 • optické měření srdečního tepu a okysličení krve ze zápěstí
 • bezkontaktní platby Garmin Pay
 • mapa TOPO Czech PRO Voucher - kód pro stažení mapy
 • chytré funkce s Android a iOS telefony
 • Podpora Live STRAVA segmentů
 • verze hodinek s mapami, hudbou a WiFi

Více informací

010-02159-14

13 990 Kč

Garmin fenix6S Glass, Black/Black Band je model s nejmenší velikostí těla (fēnix6S) a displeje. Průměr displeje je 1,2“ (stejná jako předchozí generace fēnix5S Plus). Hodinky jsou chráněné tvrzeným sklíčkem Gorilla Glass 3. Černá luneta je vyrobena z ušlechtilé oceli. Hodinky mají černý, měkký silikonový řemínek vhodný jak na sport, tak i na běžné nošení. Tato verze hodinek obsahuje mapy mapy topoActive celé Evropy, SKY Maps - zimní lyžařské mapy a mapy 41.000 golfových hřišť a v balení je vložen voucher s možností stažení mapy Topo Czech PRO (1:10 000), WiFi konektivitu a umožňuje přehrávání hudby z vlastní paměti (paměť hodinek je 32MB, až 2000 skladeb). Fenix6 podporuje offline přehrávání Spotify a Deezer. Vestavěný LiIon akumulátor nabízí extrémně dlouhou výdrž hodinek na 1 nabití:

 • až 9 dnů v režimu SMARTwatch
 • až 25 hodin v plnohodnotném GPS záznamu
 • až 50 hodin v úsporném GPS záznamu
 • až 20 dnů v expedičním GPS záznamu
 • až 34 dní v úsporném režimu hodinek
 
navíc mapa TOPO Czech PRO Voucher - kód pro stažení mapy
 
Garmin fēnix6 je unikátní řada chytrých GPS hodinek s opravdu všestranným sportovním zaměřením. Díky stylovému vzhledu se dají stejně dobře nosit na sport, do práce i do společnosti. V řadě hodinek s označením Garmin fēnix6 jsou k dispozici 3 modelové velikosti, od nejmenší k největší: fēnix6S / fēnix6 / fēnix6X. Každá z velikostí je navíc k dispozici v různých barevných/materiálových provedeních a případně s drobnými funkčními odlišnostmi.
 

Větší displeje, delší výdrž a solární dobíjení

Garmin fēnix6 od svých předchůdců fēnix5 a fēnix5 Plus převzaly nejdůležitější funkce a logiku ovládání. Mezi hlavní přednosti patří výrazně větší displeje s vyšším rozlišením (u modelů fēnix6 a fēnix6X), významně delší výdrže baterií včetně více možností nastavení spotřeby, a nové vyhodnocení tréninkové zátěže s přehlednými informacemi o přínosu a případnými radami pro zlepšení tréninku. Vrcholnými modely, a současně vlajkovou lodí řady Fénix6, je dvojice hodinek s označením fēnix6X Solar se solárním krycím sklíčkem a solárním dobíjením akumulátoru, což nabízí ze všech modelů řady fēnix6 nejdelší výdrž.

K dispozici ve 3 velikostech

Garmin fēnix6 jsou k dispozici ve 3 velikostech - od nejmenší k největší: fēnix6S / fēnix6 / fēnix6X. Každá z velikostí je navíc k dispozici v různých barevných/materiálových provedeních a případně drobnými funkčními odlišnostmi. V porovnání s předchozí generací fēnix5 Plus došlo k výraznému zvětšení displejů, včetně jejich rozlišení, u dvou větších modelů. U modelu fēnix6 se displej zvětšil na 1,3" (o 18% větší plocha displeje) a u fēnix6X dokonce na 1,4" (o 36% větší plocha displeje). Nejmenší model fēnix6s si jako jediný zachovává velikost displeje, jelikož k zvětšení displeje u tohoto modelu došlo již v přechozí generaci hodinek. V konstrukci a vzhledu hodinek došlo k menším změnám, ze kterých stojí za to zmínit nové uchycení „nožiček“, které slouží k upnutí řemínků - nožičky jsou nově kratší a umožňují rychlejší upnutí řemínku okolo zápěstí. Změna je nejvíce vidět u nejmenších modelů fēnix6S, ale týká se ostatních řad, takže všechny modely nyní lépe sedí na užších zápěstích.

Tři verze materiálů ochranných sklíček

Podobně, jako je možné hodinky řady Garmin fēnix6 rozdělit podle velikosti, liší se také podle materiálu použitých krycích sklíček. Zatímco u starších řad byly k dispozici 2 verze (minerální nebo safírové sklo), u řady fēnix6 se nevě setkáme se 3 verzemi materiálů:

- Corning Gorilla Glass 3, v názvu modelu označené jako „Glass“, je základním materiálem, který u řady Garmin fēnix6 nabízí. Jedná se o chemicky tvrzené minerální sklo s vysokou odolností a skvělými optickými vlastnostmi.

- Safírové sklo, v názvu modelu označené jako „Sapphire“, je sklíčko ze syntetického safíru s tvrdostí 9/10. Safírové sklíčko je velmi odolné proti poškrábání, oproti základním sklíčkům je ale náchylnější na tvorbu odlesků.

- Solární sklo, v názvu modelu označené jako „solar“, je sklíčko, které je schopné využívat dopadající slunečního záření k dobíjení vlastního akumulátoru. Má vynikající optické vlastnosti a v porovnání se safírovými sklíčky není náchylné na tvorbu odlesků. Modely se solárními sklíčky nabízí nejdelší výdrž hodinek na jedno nabití. Výkon solárního skla zatím nestačí na to, aby hodinky nepotřebovaly klasické nabíjení ze sítě.

Hodinky Garmin fēnix6 nabízí tradičně ovládání pomocí 5 tlačítek a nemají dotykový displej. Důvodem je lepší komfort a vyšší přesnost ovládání pomocí tlačítek a současně bezproblémové ovládání hodinek ve vlhkém nebo mokrém prostředí, a případně v rukavicích. Samozřejmostí zůstává úspornost a zároveň perfektní čitelnost chroma displeje, a to i na přímém slunečním světl. Ve snížených světelných podmínkách je naopak k dispozici podsvícení se samostatně nastavitelnou úrovní jasu pro režim hodinek a režim sporttesteru.

GPS, kompas, barometr a další čidla

Garmin fēnix6 dokáží přijímat a pracovat se signálem tří nejrozšířenějších globálních satelitních systémů: americký GPS, ruský GLONASS a evropské Galileo. Základním satelitním systémem nadále zůstává GPS a satelitní funkce jsou tak v popisu často zjednodušeně označované jako „GPS“. Satelitní signál se využívá především pro sportovní a navigační funkce hodinek. GPS je schopné spolehlivě a přesně měřit pozici, rychlost, tempo, vzdálenost, čas a celou řadu odvozených veličin. Hodinky pomocí GPS zobrazují na displeji i vaši aktuální pozici v mapové stránce a případně navigují na zadaný cíl po automaticky nebo předem naplánované trase. Hodinky jsou doplněné o řadu věstavěných čidel - elektromagnetický kompas, barometrický výškoměr, teploměr, akcelerometr a gyroskop, optický snímač srdečního tepu schopný na zápěstí měřit i tep a okysličení krve (pulsní oxymetr). Vylepšený optický snímač tepu nabízí rychlejší odezvu a přesnější měření a nově je schopný měřit srdeční tep i ve vodě během plavání.

Fénix6 nabízí všestranné sportovní využití

Ukázka profilů sportovních aktivit Garmin fenix6 jsou především špičkovým sporttestrem s podrobným měřením a vyhodnocením široké škály sportovních aktivit, pokročilým plánováním tréninků a vyhodnocováním výkonosti. K dispozici jsou profily pro běh, cyklistiku, plavání, lyžování, veslování, golf, triatlon, fitness, silový trénink a řadu dalších venkovních i halových sportů. Každý z profilů si navíc můžete upravit podle svých potřeb, datová pole a obrazovky jsou libovolně nastavitelné. U aktivit si lze nastavit alarmy (na srdeční tep, vzdálenost, tempo/rychlost atd.), délky okruhů, vytvářet a stahovat tréninky (včetně intervalových) a cíle. Po uložení se zaznamenaná aktivita automaticky přenese do tréninkového denníku Garmin Connect. Přenos dat se uskutečňuje bezdrátově prostřednictvím Bluetooth/chytrého telefonu, pomocí registrované WiFi nebo ručně pomocí USB kabelu a počítače s internetovým připojením. Po uložení aktivity jsou k dispozici data s komplexním vyhodnocením tréninku, včetně doporučené doby regenerace, tréninkového efektu a přehledných grafů v aplikaci. Zaznamenaná data můžete na dálku sdílet s přáteli nebo s trenérem. Prostředí hodinek i tréninkového deníku je k dispozici plně v českém jazyce.

Hodinky jsou také uzpůsobeny pro celodenní monitorování pohybových aktivit a zdravotních ukazatelů: kroky, vystoupaná patra, spálené kalorie, aktivní minuty, celodenní průběh srdečního tepu, okysličení krve (pulsní oxymetr), kvality spánku a na základě všech naměřených hodnot jsou schopné vyhodnotit mimo jiné i míru zatížení a regenerace (stress score), hodnotu zbývající fyzické energie (Body Battery), průměrný klidový srdeční tep a další parametry.

Bezkontaktní platby Garmin Pay

Bezkontaktní platby Garmin Pay patří k nejzajímavějším chytrým funkcím hodinek. Ve virtuální peněžence hodinek je možné zaregistrovat klasickou platební kartu (podmínkou je, aby vydávající banka podporovala platby Garmin Pay) a dále platit hodinkami namísto vaší běžné platební karty. Hodinky při platbě nevyžadují ani přítomnost originální platební karty, ani nutnost mít připojený mobilní telefon. Hodinky jsou pro placení naprosto samostatné. Zabezpečení platby je zajištěno PIN kódem, který si při aktivaci peněženky sami zvolíte. Dokud hodinky nesundáte z ruky, vyžadují zadání PIN kódu jen při první platbě. U všech plateb (i u plateb nad 500 Kč) není následně potřeba zadávat PIN kód k platbě na platebním terminálu u obchodníka.

Platby hodinkami mají přitom vyšší zabezpečení, než běžné platební karty. Důvodem je, že při platbách hodinkami si terminály mezi sebou neposílají kompletní informace o čísle karty a jejím majiteli. Tím, že se PIN nezadává na platebním terminálu současně nehrozí jeho prozrazení. Hodinky jsou současně ze všech platebních nástrojů vždy po ruce a nejblíže platebnímu terminálu. Platby hodinkami jsou tak velmi pohodlné a bezpečné.

Hodinkami s aktivní Garmin Pay službou je možné platit na všech bezkontaktních terminálech, kde můžete platit bezkontaktní platební kartou, včetně obchodů, čerpacích stanic, parkovacích automatů a dalších podobných míst. V současné době (08/2019) podporují Garmin Pay tyto české banky: Moneta, Komerční banka, Creditas, mBank. Další banky budou v blízké době následovat.

Fénix6 nabízí delší výdrž a lepší battery management

Jedna z nových funkcí hodinek je nová správa spotřeby energie hodinek. K dispozici je několik režimů spotřeby při využití hodinek jako sporttesteru a současně několik režimů v režimu hodinek. Kromě plnohodnotného GPS záznamu je k dispozici „Battery Save GPS mód“ s až dvojnásobnou výdrží během měření aktivity a dokonce velmi úsporný expediční režim s až 18-ti násobnou výdrží oproti plnohodnotnému GPS režimu. Podobně lze pomocí „Battery Save“ módu prodloužit výdrž baterií v režimu klasických hodinek a to až na 4 násobek výdrže v režimu SMARTwatch.

Připojení externích čidel

Prostřednictvím bezdrátového připojení ANT+ a Bluetooth lze hodinky spárovat s dalšími externími snímači, jako jsou hrudní pásy pro měření srdečního tepu, snímače pro měření běžecké dynamiky (délku kroku, vertikální oscilaci, dobu kontaktu nohy se zemí, vyvážení levé/pravé nohy), čidla rychlosti a kadence pro cyklistiku, cyklistickými wattmetry, různými trenažéry v posilovnách, externím teplotním čidlem Garmin Tempe, oxymetrem MOXY a dalšími. Propojení je možné také např. s cyklistickým radarem Varia nebo využít hodinky jako dálkové ovládání akční kamery VIRB. Připojením na externí čidlo je možné do vyhodnocení aktivity dostat další důležitá data, jako je teplota, kadence, výkon, okysličení krve a pod.

Chytré funkce při propojení se SMARTphonem

Samozřejmostí jsou SMART funkce při spárování s chytrým mobilním telefonem. Hodinky řady fénix6 jsou kompatibilní s chytrými telefony s operačními systémy iOS a Android. Po připojení telefonu se na displeji hodinek objeví informace o příchozích voláních, SMS a dalších notifikacích. Z displeje hodinek můžete ovládat hudební přehrávač v telefonu, včetně nastavení hlasitosti nebo přeskakování skladeb. Na displeji hodinek můžete sledovat informace o předpovědi počasí, je také možné nastavit telefonní čísla, na která se odešle nouzová zpráva, pokud hodinky automaticky vyhodnotí, že došlo k nehodě. Při zobrazení příchozích volání se na displeji hodinek objevuje nejen číslo volajícího, ale také jméno, které je převzaté z telefonního seznamu.

 • Rozměry: 42 x 42 x 13,8 mm
 • Hmotnost: 61 g
 • Displej - úhlopříčka: 1.2”
 • Displej - velikost, rozlišení: průměr 30,4 mm, 240 x 240 pix.
 • Displej - typ: barevný chroma TFT, transflektivní, MIP (Memory-In-Pixel)
 • Ovládání: Tlačítka
 • Vodotěsnost: 10 ATM
 • Výdrž s vypnutou GPS: až 9 dní jako smarthod./20 dní exp.mód/34 dní v úsporném režimu hod.
 • Výdrž s aktivní GPS: až 25h s GPS/50h UltraTrac
 • Mapy ČR: TOPO Czech PRO - kód pro stažení mapy v balení
 • Mapy Evropy: TopoActive Evropy, Lyžařská střediska
 • GPS přijímač: GPS / GLONASS / GALIELO
 • Magnetický kompas + barovýškoměr: Ano
 • Technologie ANT+ : Ano
 • Mapy Evropa
 • Bluetooth: Ano
 • Metrika plavání: Ano
 • Snímač tepu: Ano
 • Možnost navigování Ano
 • Lze použít jako hodinky Ano
 • Wifi: Ano
 • Barevný display Ano
 • Virtual Partner® : ANO
 • Virtual Racer™: ANO
 • Intervalový tréning: ANO
 • Vibrační upozornění: ANO

Proč nakupovat u nás

Navigacím rozumíme.

Poradíme i v případě potíží.

V oboru se pohybujeme 20 let.

Udržujeme rozumné ceny.

Nabízíme pouze kvalitní přístroje.
 

Poradíme Vám

Naše zákaznická linka je k dispozici v pracovní dny od 8:30 do 17:00

Telefon:+420 549 212 597

Napsat zprávu